1. Objavte Toyotu
 2. Udrzatelnost
 3. Elektrifikacia

Elektrifikácia

Pokračujúce inovácie pre uhlíkovo neutrálnu budúcnosť
Sme hrdí na to, že sme už viac ako 25 rokov priekopníkmi vo vývoji elektrifikovaných vozidiel, ktoré pomáhajú vytvárať lepšie životné prostredie prostredníctvom nízkouhlíkových technológií na masovom trhu. Dnes, po viac ako dvoch desaťročiach investícií, vyvíjame najkomplexnejší rad elektrifikovaných vozidiel. 
 • Plne sa zaväzujeme k uhlíkovej neutralite pre každého

  Sme presvedčení, že na dosiahnutie tohto cieľa je potrebné viacero technologických riešení, a to rýchlejšie. Nakoniec sa na trhu objavia batériové elektromobily s nulovými emisiami (BEV), elektromobily s palivovými článkami (FCEV) alebo iné technológie. V súčasnosti nemá každý prístup k vozidlám ZEV z dôvodu chýbajúcej infraštruktúry alebo trhových prekážok. Preto ponúkame vozidlá BEV a FCEV a vozidlá PHEV a HEV. Nazývame to "sila AND", pretože málokedy jedna veľkosť vyhovuje všetkým, keď vezmeme do úvahy rôznorodosť potrieb zákazníkov. Poskytovanie prístupu k viacerým technológiám je inkluzívnejšou cestou k uhlíkovej neutralite a umožňuje nám výrazne dekarbonizovať spoločnosť už teraz.

“Hoci sa Toyota zaviazala sprístupniť zákazníkom milióny batériových elektrických vozidiel, spôsob, ako celosvetovo najviac znížiť čisté emisie uhlíka, spočíva vo využívaní všetkých položiek v našom súbore nástrojov, vrátane hybridných elektrických vozidiel, plug-in hybridných elektrických vozidiel, batériových elektrických vozidiel a elektrických vozidiel s palivovými článkami, pričom pomer každého z nich je optimalizovaný tak, aby sa čo najlepšie využili obmedzenia infraštruktúry a podmienky zákazníkov v každom regióne, ako aj obmedzené dodávky a zlepšujúca sa výkonnosť batérií.”

Gill Pratt, hlavný vedec TMC & TRI CEO
 • 20 miliónov elektrifikovaných predajov a stále viac

  Naša vízia vyrábať dostupné nízkouhlíkové vozidlá sa začala v roku 1997 s modelom Prius, prvým masovo predávaným hybridným elektromobilom. V roku 2015 sme uviedli na trh Mirai, prvý sériovo vyrábaný elektrický sedan s palivovými článkami. Nedávno sme predstavili plug-in hybridné elektromobily a ďalšie BEV do modelových radov Toyota a Lexus. Doteraz sme predali viac ako 20 miliónov elektrifikovaných vozidiel na celom svete a štyri milióny v Európe, čím sme kumulatívne prispeli k zníženiu emisií CO2 o viac ako 160 miliónov ton. Toyota pokračuje v inováciách v oblasti technológií tým, že významne investuje do špičkových technológií batérií, ako sú polovodičové batérie, a do pokročilých elektromotorov a zdokonalenej výkonovej elektroniky.

 • Prístupná multitechnológia pre každého

  Vďaka nášmu multitechnologickému prístupu k elektrifikácii sme lídrom v odvetví v celkovom znižovaní emisií CO2 v Európe. Sme odhodlaní ísť cestou demokratizácie elektrifikovaných vozidiel s cieľom uspokojiť potreby všetkých Európanov v oblasti nízkych emisií. Na pomoc pri plnení týchto cieľov sme voľne sprístupnili viac ako 24 000 patentov na pokročilé elektrifikačné technológie. Patria medzi ne základné systémy, ktoré sa uplatňujú vo všetkých typoch vozidiel - BEV, FCEV, PHEV a HEV.

 • 66%

  Elektrifikovaný mix TME ako % celkového predaja

 • 55

  elektrifikované modely v predaji do roku 2025

 • 10

  ZEV do roku 2025

 • 50%

  ZEV do roku 2030

 • Hybridné elektrické vozidlá

  Naša transformácia na elektrifikáciu vychádza z našich viac ako 25-ročných skúseností priekopníka a lídra v oblasti hybridných elektrických technológií.

 • Plug-in hybridné elektrické vozidlá

  Naše plug-in hybridné elektrické vozidlá kombinujú elektrickú jazdu na batérie s plne hybridnou technológiou. Vodiči si môžu vychutnať jazdu s nulovými emisiami a absolvovať dlhšie cesty bez obáv z dojazdu. 

 • Batériové elektrické vozidlá

  Batériové elektrické vozidlá Toyota (BEV) sú základným prvkom našej stratégie uhlíkovej neutrality. S rozširovaním ponuky vozidiel s nulovými emisiami budeme našim zákazníkom ponúkať dostupné batériové elektrické modely vo všetkých segmentoch trhu.

 • Elektrické vozidlá s palivovými článkami

  Elektrické vozidlá s palivovými článkami (FCEV) poháňané vodíkom majú jedinečnú úlohu v dekarbonizácii dopravy a širšieho hospodárstva. Sú kľúčové pri zabezpečovaní nulových emisií od osobných vozidiel, ako je Mirai, až po dodávky, nákladné vozidlá a autobusy.

 • Batérie

  Toyota má desaťročia skúseností s vývojom a výrobou batérií pre rôzne typy vozidiel. Všetky tieto skúsenosti využívame, aby sme zákazníkom poskytli spoľahlivé technológie, ktoré sú potrebné pre ich elektrifikovanú budúcnosť.