1. Objavte Toyotu
 2. Toyota T-Mate

Toyota
T-MATE

Pre bezpečnejšie cesty

Bezpečnostný balíček najnovšej generácie

Vozovka je nepredvídateľným miestom, ktoré vodiča každý deň stavia pred nové výzvy. Inteligentné bezpečnostné a jazdné asistenčné systémy Toyota T-Mate sú prvým krokom k autonómnemu riadeniu. Systémy sú vyvinuté tak, aby každá Toyota dorazila bezpečne do cieľa.
Podporu vodičov neustále zdokonaľujeme, bez ohľadu na okolnosti.

Objavte najnovšie
technológie spoločnosti toyota

Objavte najnovšie bezpečnostné prvky modelu Toyota Corolla Cross Hybrid.

Asistent bezpečného vystupovania (SEA)

 • Predchádza kolíziám pri vystupovaní z vozidla.
 • Ak systém rozpozná auto alebo cyklistu približujúceho sa sa k vozidlu a zaznamená riziko kolízie pri otváraní dverí, cestujúci budú na nebezpečenstvo upozornení.

Systém núdzového zastavenia vozidla (EDSS)

 • Keď sú aktivované systémy LTA a IACC, tento systém monitoruje reakcie vodiča, aby sa uistil, že má plnú kontrolu nad vozidlom.
 • Ak sa nejaký čas nezistí žiadna aktivita zo strany vodiča, vozidlo automaticky spomalí a zastaví v jazdnom pruhu, aktivuje výstražné svetlá a odomkne dvere pre uľahčenie prístupu záchranným zložkám.

Potlačenie nežiadúcej akcelerácie pri nízkych rýchlostiach

 • Systém rozpoznáva vozidlá, cyklistov a chodcov.
 • Aby sa predišlo náhlemu zrýchleniu spôsobenému náhodným stlačením plynového pedála, systém obmedzuje výkon prenášaný na kolesá.

Online aktualizácie jazdných asistentov T-Mate

 • Bezpečnostné systémy v modeli Corolla Cross je možné aktualizovať na diaľku a doplniť ich tak o nové funkcie.
 • Bezpečnostné systémy vozidla sú počas procesu aktualizácie plne funkčné a s autom sa dá jazdiť tak ako za bežných okolností.

Predkolízny bezpečnostný systém (PCS)

 • Vylepšený predkolízny systém je teraz schopný rozpoznať viac nebezpečenstiev na ceste a lepšie reagovať.
 • Medzi mnohé vylepšenia patria napríklad detekcia motocyklov, lepšie vyhodnocovanie situácie v križovatkách a vylepšená prevencia čelnej zrážky.

Systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LTA)

 • Systém využíva vylepšenú neurónovú sieť, aby dokázal vodičovi pomáhať ešte rýchlejšie.
 • Novinkou je schopnosť systému rozpoznať veľkosť ostatných vozidiel na ceste, aby ste si pri preradení do vedľajšieho pruhu zachovali vždy bezpečný odstup.
Asistent bezpečného vystupovania (SEA)
Systém núdzového zastavenia vozidla (EDSS)
Potlačenie nežiadúcej akcelerácie pri nízkych rýchlostiach
Online aktualizácie jazdných asistentov T-Mate
Predkolízny bezpečnostný systém (PCS)
Systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LTA)

TOYOTA SAFETY SENSE

PREDKOLÍZNY BEZPEČNOSTNÝ SYSTÉM (PCS)

Predkolízny bezpečnostný systém dokáže zaznamenať prítomnosť iných vozidiel, chodcov či cyklistov a zabrániť hroziacim zrážkam. Jeho úlohou je upozorniť vodiča zvukovými a vizuálnymi signálmi a pomáhať mu s brzdením. Ak vodič nezabrzdí včas, systém automaticky aktivuje brzdy, aby zabránil zrážke alebo zmiernil jej následky.

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK (RSA)

Systém monitoruje cestu pred vami a v prístrojovom štíte zobrazuje dôležité informácie – ako napríklad rýchlostné limity alebo zákaz predbiehania. Môže tiež upozorniť vodiča, že porušuje dopravné predpisy.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT (ACC)

Tento systém udržiava vopred nastavený minimálny odstup od vozidla vpredu. Ak sa vzdialenosť začne znižovať, systém vozidlo spomalí a napokon aktivuje brzdy a zapne brzdové svetlá. Ak je vozidlo vybavené Systémom rozpoznávania dopravných značiek (RSA), bude tento systém navyše monitorovať maximálnu povolenú rýchlosť na danej trase a navrhovať potrebné úpravy.

SYSTÉM UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU (LTA)

Systém monitoruje vodorovné značenie a udržiava vozidlo v želanej stope pomocou jemných korekčných manévrov, keď vozidlo začne vybočovať z pruhu bez použitia smerového svetla.

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLÁ (AHB)

Tento systém monitoruje cestu a zaznamenáva predné svetlá prichádzajúcich vozidiel. Pokiaľ rozpozná vozidlo, automaticky vypne diaľkové svetlá a zapne stretávacie svetlá. Keď vozidlá prejdú okolo seba, systém opäť automaticky prepne na diaľkové svetlá. Výsledok? Bezpečnejšia jazda v noci pre vás aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky.

PODPORA PRI PARKOVANÍ

POKROČILÝ PARKOVACÍ ASISTENT TOYOTA TEAMMATE

Tento systém ovláda akceleráciu, volant, brzdy a radiacu páku* a pomáha vám bezpečne zaparkovať. Dokonca si pamätá vaše obľúbené parkovacie miesta, ktoré nemusia byť ohraničené čiarami alebo vedľa stojacimi objektmi.

* V závislosti od modelu.

PANORAMATICKÝ MONITOR (PVM)

Parkovanie sa stáva jednoduchším a bezpečnejším vďaka systému, ktorý spojením obrazu zo štyroch kamier vytvára takmer 360° pohľad na okolie vozidla.

SYSTÉM SLEDOVANIA DOPRAVY ZA VOZIDLOM S FUNKCIOU AUTOMATICKÉHO BRZDENIA (RCTAB)

Tento systém pri cúvaní z parkovacieho miesta rozpozná vozidlá blížiace sa zľava alebo sprava, upozorní vás na ne a aktivuje brzdy, aby nedošlo k zrážke.

INTELIGENTNÉ PARKOVACIE SENZORY (ICS)

Inteligentné v názve, inteligentné vo svojej podstate – tento systém upozorňuje vodiča na prekážky pred alebo za vozidlom a automaticky brzdí, aby pomohol zabrániť kolízii.

PODPORA PRI JAZDE

SYSTÉM SLEDOVANIA MŔTVEHO UHLA (BSM)

Náš systém sledovania mŕtveho uhla varuje vodiča pred vozidlami, ktoré si nemusel všimnúť v spätných zrkadlách. To je praktické najmä pri predbiehaní.

ADAPTÍVNY SYSTÉM DIAĽKOVÝCH SVETIEL (AHS)

Tento systém je navrhnutý tak, aby zabezpečil najlepšiu možnú viditeľnosť pre všetkých účastníkov cestnej premávky pri jazde v noci. Automaticky optimalizuje rozloženie svetlometov zatienením oblasti s protiidúcimi vozidlami, takže vaše diaľkové svetlá neoslňujú ostatných vodičov, no stále vám poskytujú dostatok svetla.

Vodič je vždy zodpovedný za bezpečnosť svojej jazdy.
Systémy pracujú v rámci prevádzkových podmienok a ich obmedzení. Bližšie informácie nájdete v používateľskej príručke. Dostupnosť funkcií sa môže líšiť v závislosti od krajiny, modelu vozidla a stupňa výbavy.

ZISTITE VIAC
O INOVATÍVNYCH TECHNOLÓGIÁCH SPOLOČNOSTI TOYOTA

Hybridná technológia

Vodíková technológia

Batériový elektrický pohon